Mniejszy obwód talii to mniejsze ryzyko chorób serca - poznaj sprawdzone sposoby na płaski brzuch!

Mniejszy obwód talii to mniejsze ryzyko chorób serca - poznaj sprawdzone sposoby na płaski brzuch!

Wciąganie brzucha na niewiele się zda – najlepszą metodą wysmuklenia talii, a co za tym idzie zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób serca, jest trwała redukcja tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom, odsysanie tłuszczu nie jest optymalnym sposobem odchudzenia brzucha – lepsze efekty, i to bez skutków ubocznych, przynoszą ćwiczenia i zdrowa dieta.

Dieta na płaski brzuch

W kwestii żywienia warto zdać się na porady ekspertów, którzy zgodnie twierdzą, że kluczem do szczupłego brzucha jest spożywanie niezbyt dużych posiłków, zawierających produkty pełnoziarniste oraz tłuszcze jednonienasycone. Przykładowe menu na płaski brzuch wygląda następująco: kromka pełnoziarnistego pieczywa z masłem orzechowym i szklanka jagód (śniadanie); sałatka ze szpinakiem, awokado, grillowanym tofu, pomidorkami cherry, w sosie z oliwy z oliwek i soku cytrynowego (lunch); grillowany łosoś, pieczone ziemniaki i szparagi z dodatkiem oliwy z oliwek i czosnku (obiad); kubek beztłuszczowego jogurtu i dwie łyżki stołowe ziaren słonecznika (przekąska).

Rezygnacja lub przynajmniej ograniczenie spożycia kalorycznych deserów, słodkich napojów gazowanych i dań typu fast food to naturalny krok w trakcie kuracji odchudzającej. Nietypowe może się jednak wydać zalecenie, by między 3 a 4 po południu zjeść przekąskę o dużej zawartości białka. Batonik proteinowy, plasterek niskotłuszczowego serca, kilka migdałów i jabłko – miniposiłki tego typu poprawiają przemianę materii i korzystnie wpływają na poziom cukru w organizmie. Im niższe stężenie cukru we krwi, tym niższy jest poziom insuliny, odpowiedzialnej za gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha.

Osobom dążącym do wyszczuplenia talii zaleca się również spożywanie posiłków w odstępach nie większych niż 3-4 godziny oraz dokładnie przeżuwanie pokarmu. Wskazane jest także ograniczenie spożycia soli na rzecz pieprzu cayenne, który poprawia metabolizm.

Ruch a obwód talii

Każda forma aktywności fizycznej sprzyja wysmukleniu okolic brzucha, pod warunkiem, że ćwiczenia są wykonywane regularnie, dokładnie i przez odpowiednio długi czas. Niektóre czynności przynoszą jednak lepsze efekty – tak jest w przypadku ćwiczeń z piłką, nożyc i boksowania. Te formy aktywności wiążą się bowiem z bardziej intensywnym oddziaływaniem na mięśnie tułowia.

Joanna Brodziak

Znajdź najlepszego lekarza

Artykuły Mniejszy obwód talii to mniejsze ryzyko chorób serca

Profilaktyka zawału serca

Profilaktyka zawału serca

Profilaktyka zawału serca może być pierwotna lub wtórna i ma na celu niedopuszczenie do kolejnego zawału. Profilaktykę dzieli się...

Tagi Mniejszy obwód talii to mniejsze ryzyko chorób serca

Grupy Mniejszy obwód talii to mniejsze ryzyko chorób serca

Grupa Nadciśnienie

Grupa Nadciśnienie

Grupa dla osób chorujących na nadciśnienie tętnicze. Ciężko jest się z tego schorzenia wyleczyć, ale o przebiegu i łagodzeniu objawów lub lekach zawsze można porozmawiać.

Grupa Choroba niedokrwienna (wieńcowa)

Grupa Choroba niedokrwienna (wieńcowa)

Podziel się z innymi użytkownikami jak u Ciebie objawia się choroba niedokrwienna. Dowiedz się jak radzić sobie z rozległymi dolegliwościami przy wieńcówce oraz jakie leki mogą je...

Grupa Otyłość

Grupa Otyłość

Grupa dla osób z otyłością. Choroba ta nie zawsze jest właściwie oceniania przez społeczeństwo. Otyłość ma wiele przyczyn. Jeśli chcesz porozmawiać o otyłości: codziennym życiu,...