Trimetazydyna

Trimetazydyna to substancja o działaniu cytoprotekcyjnym (ochronnym w stosunku do komórek). Trimetazydyna działa na poziomie metabolicznym komórki, wpływa na równowagę jonową oraz zmniejsza wrażliwość komórek na szkodliwe działanie wolnych rodników.

Trimetazydyna jest przede wszystkim wykorzystywania w leczeniu choroby niedokrwiennej serca - zmniejsza częstość występowania bólów wieńcowych, zwiększa tolerancje wysiłku. Trimetazydyna stosowana jest także w chorobach przebiegających z zaburzeniami ukrwienia siatkówki oka oraz przy zawrotach głowy różnego pochodzenia.

Trimetazydyna jest dobrze tolerowana, w ramach działań niepożądanych zdążają się zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Związku nie należy stosować przy współistniejącej niewydolności nerek lub/i wątroby.

Pharmindex Kompendium Leków 2007

Znajdź najlepszego lekarza

Artykuły Trimetazydyna

Retinopatia cukrzycowa

Retinopatia cukrzycowa

Retinopatia cukrzycowa jest odmianą mikroangiopatii (uszkodzenia drobnych naczyń) dotykającej naczyń siatkówki oka. Postępujące...

Tagi Trimetazydyna

Grupy Trimetazydyna

Grupa Leki

Grupa Leki

Dowiedz się o skutkach ubocznych stosowania konkretnych leków, z czym można dany lek łączyć, jak należy postępować, gdy chce się go odstawić oraz które leki można stosować...