Wino korzystniejsze na serce niż ryby

Wino korzystniejsze na serce niż ryby

Jak wynika z ostatnich badań, kieliszek lub dwa wina dziennie, wpływają korzystniej na serce, niż dieta z ryb.

W badaniu wykazano, że u ludzi, którzy wypijają szklankę wina dziennie, poziom kwasów omega - 3 we krwi, które maja bardzo korzystny wpływ na serce jest wyższy, niezależnie od tego, jaką ilość ryb spożywają.

Kwasy Omega-3 znajdują się w tłustych ryb, takich jak łosoś i makrela, ale jednak jak się okazuje, podobne właściwości zdrowotne ma wino.

Wyniki eksperymentu, prowadzonego przez dr Giuseppe di Romina z Katolickiego Uniwersytetu we Włoszech, pomogły wyjaśnić, dlaczego czerwone wino pomaga zapobiegać chorobom serca.

"Ludzie spożywający umiarkowane ilości alkoholu, jeden drink dziennie dla kobiet i dwa dla mężczyzn, mieli wyższe stężenie kwasów tłuszczowych omega-3 w osoczu krwi i krwinek czerwonych niezależnie od ilości spożywanych ryb" - wyjaśnił dr Giuseppe di Romina.

Nauka w Polsce PAP

Znajdź najlepszego lekarza

Artykuły Wino korzystniejsze na serce niż ryby

Diety

Diety

Diety zdrowotne, profilaktyczne związane z chorobami serca i układu krążenia: dieta obniżająca poziom triglicerydów, dieta...

Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska jest to określenie stosowane do określenia diety stosowanej przez ludzi żyjących w basenie Morza...

Tagi Wino korzystniejsze na serce niż ryby

Grupy Wino korzystniejsze na serce niż ryby

Grupa Alkohol

Grupa Alkohol

Możesz się tu dowiedzieć czy leki, które zażywasz można łączyć z alkoholem i z jakimi konsekwencjami się to wiąże oraz o wpływie alkoholu na organizm człowieka.

Grupa Dieta

Grupa Dieta

Zastanawiasz się jak przy pomocy diety poprawić stan swojego zdrowia przy chorobie układu krążenia? Zapytaj innych użytkowników i podziel się swoim doświadczeniem jak zmiana diety...