Winpocetyna

Winpocetyna to substancję pochodzenia roślinnego (Vinca minor - barwinek pospolity) o działaniu rozkurczającym na naczynia ośrodkowego układu nerwowego.

Winpocetyna poprawia również ukrwienie siatkówki oka oraz ucha wewnętrznego. Substancja poprawia metabolizm komórek nerwowych, wpływa również na elastyczność erytrocytów (czerwonych krwinek). Lepiej wchłania się przyjmowana w czasie posiłku.

Winpocetyna jest stosowana terapii zaburzeń pamięci, zawrotach głowy pochodzenia błędnikowego, przy objawach zaburzeń krążenia mózgowego (szczególnie po udarze mózgu lub przy stwierdzonej miażdżycy naczyń mózgowych).

Winpocetyny nie należy stosować jednocześnie z heparyną. Przed rozpoczęciem terapii należy także wykluczyć możliwość krwawienia do ośrodkowego układu nerwowego. W ramach działań niepożądanych, winpocetyna może powodować przyspieszenie akcji serca jako odruch na chwilowy spadek ciśnienia.

Pharmindex Kompendium Leków 2007

Znajdź najlepszego lekarza

Artykuły Winpocetyna

Udar mózgu

Udar mózgu

Udar mózgu (łac. Insultus cerebri) jest to ogniskowe lub globalne zaburzenia czynności mózgu o wywołane zaburzeniami przepływu...

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

Mózg jest najwrażliwszym na niedotlenienie i niedokrwienie narządem naszego organizmu. Pozbawiony tlenu i substancji...

Tagi Winpocetyna

Grupy Winpocetyna

Grupa Leki

Grupa Leki

Dowiedz się o skutkach ubocznych stosowania konkretnych leków, z czym można dany lek łączyć, jak należy postępować, gdy chce się go odstawić oraz które leki można stosować...

Grupa Miażdżyca

Grupa Miażdżyca

Grupa dla osób chorujących na miażdżycę. Możesz tutaj porozmawiać o natężeniu i przebiegu choroby oraz o możliwych sposobach leczenia i ich skuteczności.

Grupa Problem z pamięcią, luki w pamięci

Grupa Problem z pamięcią, luki w pamięci

Coraz częściej zdarzają Ci się luki w pamięci? Niepokoi Cię, że trudność stanowi zapamiętanie prostych rzeczy? Być może cierpisz na jakąś chorobę lub poddany jesteś dużemu...